Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastels 10849411



*

nr 1084 9411


PASTELS

2 pcs, 19th century, portrait, 42x31,


2 st, 1800-tal, Porträtt, 42x31


Estimate:

1000

Sold:

SEK 1200

Auction date:

Monday January 23 2017
at 18:53:49


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/1 12:11:20 1      600 kr
23/1 15:46:20 2      1.000 kr
23/1 15:51:42 1      800 kr
23/1 15:51:42 2      900 kr (Robot)
23/1 15:52:43 1      1.100 kr
23/1 16:33:50 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller pasteller porträtt porträttmåleri vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr